11. kvě, 2018

Don CIdre-rozhovor

Don Cidre

 

Kejky: Ahoj pane Cidere! Promiň. Martine. Na rozdíl od ostatních nepřinášíš nic sladkýho, takže v jaké formě nám nabídneš jablka, když ne ve štrůdlu?

Martin: Čau kejkaři, jablka nabízíme v alkoholické podobě nazlátlého moku, kterému se říká cider.

Kejky: Jak vznikl příběh Don Cidre? A kdo za ním stojí?

Martin: Příběh Don Cidre začal v roce 2010 a stojí za ním můj kamarád Petr Šťastný. Přemýšlel co dělat s přebytky ze strejdovýho sadu a jako alternativu k moštu, padlo rozhodnutí na domácí cider.

Kejky: A jak ses k tomu příběhu dostal ty? Já totiž vím, že toho děláš strašnou spoustu dalšího, tak kde na to všechno bereš čas a energii?

Martin: Tady tento člověk mě občas přivezl krabici, když jsme se potkali a mě jeho cider moc zachutnal. Překvapil mě rozdíl mezi domácím ciderem a ciderem vyráběným z koncentrátu, jenž jsem do té doby občas popíjel. Po čase jsem byl taková chodící reklama na tento lahodný nápoj a zároveň mu domluvil pár míst, kde cider začal prodávat. Slovo dalo slovo a aktuálně se Petrovi starám o prodej jeho produktu na lokální úrovni a společně s dalšími přibývajícími členy týmu se staráme o propagaci a růst značky Don Cidre.

Většinou, když přestanu řešit čas, tak energie přijde sama. Stačí se nechat vést okamžikem a tak nějak se to všechno děje přirozeně. Prostě se uvolnit do toho co je teď…jako třeba tento rozhovor 😊

Kejky: Zpět k cidru. Co je vlastně cider a jak se vyrábí?

Martin: Cider je zkvašený jablečný mošt s různými stupni alkoholu. Vzniká jednoduchou fermentací jablečné šťávy. Od trhání jablek, přes moštování, lahvování a etiketování lahví, prochází našima rukama. Vzhledem k tomu, že náš cider je bez chemických přísad a nepasterizovaný, jedná se po celou tu dobu, od utržení jablka až po vypití, o živý organizmus jenž neustále pracuje.

Kejky: Ciderů je, pokud vím, víc druhů, pomůžeš nám se v tom aspoň základně zorientovat? A v čem je ten váš jiný než ostatní?

Martin: Angličané mají cider, francouzi cidru. V česku se většina výrobců věnuje výrobě po anglickém způsobu a v našich končinách jde stále o vcelku čerstvou záležitost, kdy první z českých ciderů pod značkou Mad Apple můžeme datovat od roku 2010. Cidery se liší primárně odrůdou jablek, jenž jim dává specifickou příchuť a požadovaný obsah alkoholu.

Kejky: Jablka do vašich cidrů si teda pěstujete vlastní? A co sklizeň? Přidáš ruku k dílu i ty?

Martin: Jak jsem již zmínil při první otázce, jablka pochází ze sadu Petrova strejdy a další jablka poptáváme od lokálních sadařů. Stejně tak bezové květy jsou nasbírané v okolí Tišnovska. Jablka jsem osobně sbíral na cider z minulé sezóny. Tento rok jsem to z časových důvodů opět nechal čistě na parťákovi. Výrobu má pod palcem kompletně on.

Kejky: K čemu se hodí pít a jak se dávkuje? Co kdo snese?

Martin: Cider se hodí primárně k dobré náladě. 😊 Co kdo snese je dosti proměnlivé. Dosavadní maximum jsem zatím zaslechl 18 kousků. Ale to už se lidi budí ve škarpě na druhé straně Brna aniž by měli ponětí jak se tam dostali. Pijte s mírou 😊

Kejky: Vrabec ne střeše Kejkárny povídal, že se chystají nějaké novinky, tak sem s tím drbem! Na co se můžeme těšit?

Martin: Je to tak. Přicházíme s další příchutí. 3 už jsou taková malá ciderová rodinka. Po klasickém jablečném a bezovém cideru, chystáme cider mátový, jenž začneme distribuovat na přelomu května a června. A na Kejkárně bude jako na jednom z prvních míst, takže můžete přijít ochutnat a zároveň si zobnout i něco sladkého.

Kejky: Tak jo. Díky za pokec. A poslední otázka, jak se těšíš na otvíračku domečku pro dortíky?

Martin: I přesto, že se k Vám dostanu až v pozdějších hodinách, tak je mě jasný, že to bude zábava dlouho do noci, jako všechny naše společný akce.