25. říj, 2017

Jak máme s René plodné dny společně

 

Jak už to tak ve stádě bývá, pokud spolu trávíte hodně času, hold se některé biologické procesy synchronizují. 

No a někdy se naopak nesynchronizují. A potom na sebe vzájemně hážeme nas… rozzlobené pohledy, že už nás lidi uháněj o vánoční cukroví a my dva měsíce meleme o tom jak budeme mít veganský dobroty. A pořád nikdo nic nevymyslel. A to se pak trochu násilně synchronizujeme, vypadneme do nejbližšího krámu s tím, že nakoupíme suroviny a vymyslíme aspoň dva veganské, nebo jak jim říkáme my, „neživočich“ recepty. 

Proč vegan? Protože nás na jednu stranu sere, že lidi se chovají ke zvířatům jako kreténi a fandíme všem, co se na tomhle odmítají podílet. Větší roli, než pocit že spasíme svět ale hraje to, že nám vegan věci prostě chutnají a navíc nabízí A: větší chuťovou pestrost, protože prostě jíte úplně jinak a B: ze zdravotního hlediska jsou vegan věci super. Mnohdy se ani nemusí péct a jsou boží. A když se upečou, jsou stejně boží a navíc vám po nich není zle z hromady cukru a tuku. C: Udělat výborný dezert z nezdravých surovin umí každý jelito. Udělat boží dezert kterej je v podstatě zdravej, to je výzva hodná Kejkárny!

Jo a za D jako Denda:  Moje děvče si občas stěžuje, že chodit s člověkem od dortů je super, pokud si netahá práci domů…a já si tahám práci domů. A když si budu tahat domů vegan práci, je to dlouhodobě výrazně udržitelnější.

Zpět k nákupu a tvorbě receptů. Stavěli jste někdy z Lega? Tak si představte, že vymýšlení vegan dezertu je hodně jako stavět z lega. Až na to, že nemáte návod, musíte si koupit všechny kostky a navíc ani nevíte jak má stavebnice vypadat.

Takže prostě naplujete do obchodu, nakoupíte všechno, co by se asi dalo použít. Pak naklušete do výrobny, pustíte si Master of Puppets (teda hned po povinném Up and Up od Coldplay) a doufáte že vás osvítí. Super totiž je, že jelikož sice umíte píct a máte recepty v hlavě, vegan vaření se musí dělat úplně jinak. Minimálně my je tak dělat chceme, samozřejmě můžeme vzít naše recepty a použít náhražky. Náhražka vajec, náhražka mléka, náhražka másla…super. To je přesně něco, co nechceš jíst.

Takže nejlepší kámoš je vysokoprocentní hořká čokoláda, datle, avokádo, banán, ořechy, javorový sirup, kakao, chia semínka. A takhle chvilku přemýšlíte, napíšete si na papír osnovu čeho by asi kde mělo být…a děláte tři pokusné vzorky brownies. Z toho dva jsou kompletně na vyhození, jeden je jenom na vyhození. A najednou máte první stránku lego plánku. Takže další kolo… a ze tří je zase jedna verze nejvíc poživatelná. A máte druhou stránku katalogu. A takhle dokola. Spousta ochutnávání, spousta Metallicy, spousta kafí, a na konci dva přecpaní lidi. A jeden recept na boží brownies, které v sobě nemá ani jeden živočisný produkt. Prostě neživočich!

No a teď znovu, jenom s jiným kusem sladkého. Hodně popsaných papírů, hodně zmačkaných a přeškrtaných řádků. A dva lidi co jsou tak přecpaní z ochutnávání, až to vypadá ,že spolu otěhotněli.

A na konci dne vznikne tohle:

 Neživočich datlová věc s pekanovým ořechem uprostřed, zkráceně „NeDatli!“ (protože když tohle jíš, tak prostě  nedatluješ)

Neživočich Brownie…kterému budem prostě říkat Neživočich Brownie

A stejně neživočich dýňové tartaletky. Mimochodem,  všechno je bezlepkové a bez přidaného cukru.

A všechno to bude brzo u nás na prodejně na Minské. Tak dojděte!

Takže když se synchronizujem, tohle z nás v naše plodné dny vypadne.

Vladěna