17. říj, 2017

Když je nám na světě krásně

Jsou věci a lidi, který tenhle svět prostě dělají lepší. James Dean, Andy Warhol, James Hetfield, nebo Čokoládové lanýže Tereza, Muffiny Brno a Don Cidre. Ty poslední tři bych chtěla opravdu vyzdvihnout. Rebel bez příčiny je sice super a když je ti smutno, jasně, pusť si Nothing Else Matters, nebo One, ale to co ti opravdu pomůže a udělá šťastným jsou jedině lanýže od Terky, muffiny od Vojty a Renči, nebo pán všech cidrů Don Cidre.

Co o těchhle třech skvostech můžu napsat?

Čokoládové lanýže Tereza

Představte si nebe na jazyku, čokoláda, která se nejen rozplývá, ale hlavně pořádně dlouho  rozplývá. Je tak dobrá, že máte chuť dát Terce pusu (pár jsem jí jich už dala). Navíc ty úžasný kuličky vyrábí krásná kudrnatá zrzule. Teruš je jeden z těch lidí, který v životě prostě potřebujete a chcete. Občas Vám za malou pomoc s dortíkem doveze pár lanýžků, na který se fakt hrozně těšíte, jenže sobecký kolega Vladěna si zrovna našel novou holku a chtěl na ni udělat dojem (rychle ji sbalit) a ty lanýže spolu sprostě sežerou. No co na to říct. Prý byly jako vždycky mega dobrý. Jo, její lanýžky jsou mimochodem geniální nástroj na balení. Kdo by odolal.

Terka dělá asi tak milion druhů čokoládových lanýžů, z příchutí můžu vybrat třeba slaný karamel, chilli, Portské víno, máta, nebo  můj oblíbený s masalou. Vlastně není ani jeden, který bych neměla ráda.

O super kvalitní čokoládě se snad ani nemusím zmiňovat. Ale navíc Terka o té čokošce ví snad úplně všechno. Na požádání Vám ráda vysvětlí jak se to všechno kolem čokolády má. Od kakaového bobu, přes kakaové máslo až po temperování čokolády (temperování je naprosto šílená věc, přímo věda, zkoušela jsem to třikrát a povedlo se jen jednou).

Mimochodem lanýž není to samé jako pralinka. Lanýž je lepší. O dost.

Muffiny Brno

Renča a Vojta… RENČA A VOJTA…Renča….Vojta… milujeme je oba. Réňa je dycinky totálně v pohodě a Vojta se ták dobře objímá. Prostě je musíte milovat.

Vojta je génius, který po dlouhém zkoušení a pokoušení vymyslel ten nej recept na čokoládový muffin. Potom to rozjel ve velkým a to už i s Renčou, bez které by to rozhodně nešlo. Těch druhů muffinů mají v nabídce mnohem víc.

Říkala jsem si, co může být na muffinu tak dobrý, ale pak jsem ho ochutnala a můj život se navždy změnil. Muffin z bílé čokolády s růžovým pepřem byl můj první a nikdy na něj nezapomenu. Dokonalá konzistence a k tomu ten štiplavý pepř, panejo! Vždycky se k němu budu vracet, je to ten složitý vztah, kdy chcete pořád zkoušet něco nového, ale nakonec stejně víte, že on je ten jediný, prostě ten nej. Teda všechny jejich výtvory jsou geniální, ale tenhle jeden je prostě nejlepší. Potom třeba slaný muffin se špenátem, bezlepkové datlové muffiny s třešničkou nahoře, nebo úžasné koláčky s marmeládou.

A zítra s nimi jdeme na koncert, heč heč…

Don Cidre

To takhle na prvním ročníku „Otvíráme Minskou“ přijde vysokej sympaťák (kámoš kámoše) zrovna ve chvíli, kdy jsme byli totálně na dně, páč jsme vyprodali asi během hodiny všechno, co jsme měli a řekne „Hele, mám v autě několik krabic se cidrama, nechcete je donést aby jste měli co prodávat?“  V tu chvíli jsem ho měla chuť obejmout. Jo!!! Já pořád někoho objímám. A měli jsme Don Cidre na stole a prodával se jak divej. Tehdy jsem ho ani nestihla ochutnat, ale rok poté jsme se opět sešli a dohodli na prodeji těchhle Donů Cidrů a tam jsem ho konečně ochutnala, a zase jsem Martina (vysokej sympaťák, kámoš kámoše a už trochu i náš kámoš) chtěla obejmout. Nejlepší pití co jsem kdy pila (teda hned po pivínku v Ambře). Po akci nám nechal dvě krabice na provozovně a tak jsme na něj s Vladěnou mysleli ještě pár dnů poté. Jé, jak nám bylo dobře. Cidry mi většinou nechutnají, páč jsou prostě hrozně sladký, nebo aspoň ty, co jsem doposud měla. Jenže Don Cidre to umí jinak.

Včera jsem na něj dostala regulérně chuť a tak jsem vzala děcko a šli jsme se projít do Piknikboxu. Jenže Dona Cidra zrovna neměli. Takový zklamání! Tak jsem si dala o něco víc komerční a o dost sladší náhražku a víte co? Nikoho, ale vůbec nikoho jsem nechtěla obejmout.

A tímto se s Vámi loučím. Na světe je prostě krásně, když u sebe máte lanýžek od Terky, muffin z bílé čokolády s pepřem a Don Cidre. Ideálně když u toho koukáte na Rebela bez příčiny, nebo posloucháte Metallicu.

 

René.