12. čvn, 2017

Úvod

Vítejte,

Jsme malinké cukrářství z Brna a jsme taky parta lidí, co chtějí ostatní bavit. Proto Vám budeme psát o našich zážitcích z akcí, o našem pečení a o všem, co nás napadne.

Není to blog s recepty nebo radami jak péct, spíš takové nahlédnutí do zákulisí. A někdy je na co koukat, nebo spíš o čem psát…

 

Stručně o tom, co vlastně děláme.

Jsme cukrářství, takže pečeme, mícháme, mixujeme, zdobíme a občas trochu blbneme. Naším hlavním tahounem jsou dorty. Chlubit se můžeme tím, že nejen výborně chutnají, ale dokážeme s nimi divy. Cokoli Vás napadne, to Vám na dort vyrobíme, tedy téměř cokoli. Máme svoje hranice. Nikdy nejdeme do sprosťáren nebo nechuťáren.

 

A jak to všechno děláme?

Moje maminka vždycky říká: ,,Nebuďte na sebe zlí a sprostí, protože to všechno je v těch dortech“. Tak narovinu, v našich dortech jsou nadávky a metal, možná proto jsou tak skvělý.

 Jsme v první řadě kámoši a rodina, ale nedáme si nic zadarmo. Jo, u nás je to tak. Přijdeš o pár minut pozdě? Tak se připrav na celodenní tlak, výsměch a pohrdavé pohledy. Něco pokazíš? Připrav se na skřípnuté prsty v šuplíku, nebo popálení o plech… sranda na prvním místě, nestíháme, jsme unavení, vyčerpaní, ale pořád do sebe šijeme, pak totiž víme, že je to všechno v cajku. Jakmile někdo přestane blbnout, je zle, protože to znamená, že jde do tuhého.  Ale to se nám vlastně nestává. Občas jsme pod velkým tlakem, hlavně ze strany času. Dort se totiž nedá tak úplně dělat dopředu, musí být čerstvý, takže na knop. Jenže spousta lidí by v takovým presu byla na nervy. My ne. Vladěna vždycky řekne ,,To stihneme, páč musíme!“ A má recht, nemůže se stát, že bychom to nestihli, taková možnost prostě neexistuje.. ,,Promiňte maminko, ale dort pro Vaše dítko k narozkám jsme nestihli“, nebo ,, Promiňte snoubenci, ale svatební dort si kupte v Tescu“ Noo, asi spíš ne…

Takže i když je to posledního půl roku bez odpočinku, tak to ale stojí za to. Jsme šťastní za to, že tohle můžeme dělat.

 

A kdo za tím stojí?

Momentálně jsme na to čtyři

René (Já, samozřejmě Big boss, což si asi myslím jen já)

Vláďa (kámoš, člověk co umí všechno, má nejmíň 10 zaměstnání, jezdí na kole a píše o tom, maká v lese, promítá filmy v kině, uuuuf a už nevím co ještě.  A u nás momentálně parťák s velkým P, hah)

Denča (ségra, spoluzakladatelka, momentálně ale pracující, takže peče po práci a to není lehký, ale dává to s grácií, taky třeba dohání, co já jsem po......)

Janička (benjamínek, nováček, učí se péct a hlavně pořád uklízí, doděláš těsto, už ti bere mísu a umývá ji. Pecka, máme kolem sebe pořád naklizeno a máme kde pracovat)

A nesmím nezmínit další spoustu lidí, bez kterých by to nešlo, Vítek (můj manžel, který se stará o nákupy a zařizuje další spoustu věcí), Michal (Denčin skoro manžel, s Vítkem dával dohromady prostory na Minské a pomáhá snad se vším), naše mamka (pracuje vedle cukrářských potřeb, takže… No chápete, pořád něco potřebujeme) a asi tak milion kámošů, kteří pomáhají, radí, jsou pořád s náma, za což mocinky moc díky lidi...

René a...

All star team,

Kejky.